Za nami trzecia edycja akcji pod hasłem "Bezpieczne wakacje z WOPR Nysa i Wodami Polskimi". Podobnie, jak w latach poprzednich, tak i tym razem ratownicy znad Jeziora Nyskiego aktywnie edukowali dzieci i młodzież podczas spotkań na terenie swojej bazy.

Akcja jest prowadzona przez Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Nysa, które ma swoją bazę nad zbiornikiem Nysa w Skorochowie. W inicjatywę zaangażowani są także funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Nysie oraz pracownicy Wód Polskich Zarządu Zlewni w Nysie. W tym sezonie letnim od czerwca do końca sierpnia przeprowadzono 25 spotkań z dziećmi i młodzieżą nad Jeziorem Nyskim.

Uczniów szkół podstawowych z rejonu Nysy i Opola oraz uczestników kolonii i półkolonii z powiatu nyskiego łącznie wraz z opiekunami było aż 640. Podczas spotkań uczestnicy zapoznawali się z zasadami bezpiecznego wypoczynku nad wodą, poznawali elementy samoratownictwa i zaznajamiali się z zasadami ochrony środowiska wodnego oraz utrzymania porządku i nie zostawiania śmieci nad akwenami. Najmłodsi otrzymywali także upominki od Wód Polskich.

- Bardzo się cieszę, że nasza akcja spotyka się z tak wielkim zainteresowaniem szkół i nie tylko. Wiedza zdobyta na naszych spotkaniach na pewno przyczyni się do ograniczenia wypadków na wodach. Sprawi również, że młode osoby będą dbały o czystość nad wodą i o ochronę naszej przyrody. Co najważniejsze nasze spotkania są bezpłatne. Bardzo dziękuję wszystkim ratownikom WOPR Nysa za pomoc w organizacji tych spotkań, policjantom wodnym za wsparcie. Dziękuję również Wodom Polskim za wspieranie naszej akcji i ufundowanie upominków. Mam nadzieję, że w przyszłym roku też się spotkamy - mówi Jarosław Białochławek, prezes Wodnego Ochotniczego Pogotowia Rautnkowego Nysa.

WakacjeNysa2m
Wojewódzkie Centrum Szkolenia Ratownictwa Wodnego w Skorochowie nad Jeziorem Nyskim szkoli również najmłodszych. Fot. WOPR Nysa.

WakacjeNysa3m
Oprócz ratowników wodnych w prelekcjach brali udział funkcjonariusze policji. Fot. WOPR Nysa.

Zespół Komunikacji Społecznej i Edukacji Wodnej RZGW we Wrocławiu.