Trzy zapełnione odpadami kontenery o łącznej szacunkowej wadze ponad 10 ton. To efekt akcji sprzątania terenów nad zbiornikiem Mietków w miejscowości Domanice. Jesienne porządki nad popularnym akwenem odbywały się po raz kolejny przy aktywnym wsparciu Wód Polskich.

Akcja została zorganizowana i sfinansowana w ramach grantu pozyskanego przez Koło Gospodyń Wiejskich w Domanicach „Syringa” pod tytułem „EkoDomanice, czyli jesienne porządki nad Zalewem Mietkowskim”. Przedsięwzięcie było finansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność objętego Programem Rozwoju Obszarów Wielskich na lata 2014-2020 dla operacji, realizowanych w ramach projektu grantowego Stowarzyszenia LGD Ślężanie. Głównymi partnerami wydarzenia były Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, Stowarzyszenie Podróżników Tu i Tam, Zalew Możliwości Sp. z o.o. oraz Edukacja Ekologiczna Ekolandia.edu.

W akcji wzięło udział około stu osób. W wydarzeniu czynny udział brali też pracownicy Wód Polskich Zarządu Zlewni w Legnicy. Na miejscu pojawiło się wielu rodziców z dziećmi, były też panie z podopiecznymi ze Świetlic Postaw Twórczych w Stróży oraz w Piławie. Organizatorzy wraz z partnerami zapewnili wszystkie niezbędne przedmioty potrzebne do zrealizowania akcji sprzątania – worki, rękawice. Były także drobne upominki dla uczestników, przekazane między innymi przez nasze gospodarstwo. Wspólnie z ogranizatorami jeszcze raz wszystkim uczestnikom pożytecznej akcji bardzo serdecznie dziękujemy za udział w wydarzeniu. Pamiętajmy #SzanujWodę, bo #WodyToNieŚmietnik.

Zespół Komunikacji Społecznej i Edukacji Wodnej RZGW we Wrocławiu.