Za nami pełen atrakcji festyn rodzinny – Rodzinnik 2022. 3 czerwca na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Białej Nyskiej, nieopodal zbiornika Nysa w województwie opolskim odbyła się impreza zorganizowana przez Radę Rodziców i Społeczność Szkoły, między innymi przy współudziale Wód Polskich. 

Każda klasa zapewniła atrakcje dla pozostałych uczniów. Jedna z nich zorganizowała loterię fantową, która została wsparta przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Dzieci mogły wygrać m.in. materiały edukacyjne „Rysunki i zagadki młodego hydrologa”, mapki edukacyjne „Rejs po Polsce”, odblaski, paczki nasionek „Łąki kwietne. Same zalety!”, zestawy kredek i puzzle. Dodatkowo po zakończeniu loterii zostały rozlosowane nagrody główne. 

Zarówno młodsi jak i dorośli uczestniczyli w zabawach i animacjach przy dźwiękach muzyki. Na dzieci czekało mnóstwo niespodzianek, takich jak malowanie twarzy, zmywalne tatuaże, kolorowanie włosów oraz dmuchane zjeżdżalnie. Główne atrakcje dla najmłodszych związane były z wodą: puszczanie baniek mydlanych, kurtyna wodna oraz piana gaśnicza, zapewniona dzięki uprzejmości Ochotniczej Straży Pożarnej w Przełęku. Zabawom na świeżym powietrzu sprzyjała słoneczna aura oraz miła, rodzinna atmosfera. Nie brakowało również edukacji wodnej i przekazywania informacji na temat bezpiecznych postaw podczas przebywania nad wodą.

DzienDzieckaRodzinnikBialaNyska1Największą frajdę sprawiła dzieciakom kąpiel w pianie. Fot. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Białej Nyskiej.

Zespół Komunikacji i Edukacji Wodnej RZGW we Wrocławiu.