Połowa lata za nami, tymczasem w najlepsze trwa czwarta edycja akcji pod hasłem "Bezpieczne wakacje z WOPR Nysa i Wodami Polskimi". Jak co roku, tak również w te wakacje nie zabrakło edukacji wodnej dla dzieci i młodzieży podczas spotkań nad zbiornikiem Nysa w Skorochowie. Od czerwca do końca lipca w akcji wzięło udział blisko 300 maluchów.

Inicjatywa prowadzona jest przez Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Nysa, które swoją bazę ma nad zbiornikiem Nysa w Skorochowie. W projekt zaangażowani są także funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Nysie oraz pracownicy Wód Polskich Zarządu Zlewni w Nysie.

Piękna pogoda i wysokie temperatury sprzyjają aktywnemu odpoczynkowi na świeżym powietrzu. Jednym ze sposobów na spędzanie wolnego czasu jest turystyka i rekreacja wodna. Nie możemy zapomnieć jednak o rozwadze i rozsądku. Woda to żywioł i potrafi być groźna! Dlatego tak ważne są spotkania, w czasie których najmłodsi uczestnicy pod okiem profesjonalnych służb mogą zapoznać się z zasadami bezpiecznego wypoczynku nad wodą, mieć styczność ze specjalistycznym sprzętem ratowniczym oraz pozyskać wiedzę z zakresu ochrony środowiska wodnego.

287201416 7581152871925984 2464386133560926090 n

Najwięcej emocji wśród najmłodszych wzbudzała możliwość przepłynięcia się łodziami ratowniczymi. Fot. WOPR Nysa.

Dotychczas przeprowadzono 8 spotkań nad Jeziorem Nyskim. Uczniów przedszkoli i szkół podstawowych oraz opiekunów było łącznie ponad 280. Dzieci z wielką uwagą i zainteresowaniem słuchają ratowników, zadają mnóstwo ciekawych pytań, a ich szczególną ekscytację wzbudza pływanie łodziami ratowniczymi czy jazda quadami. Najmłodsi otrzymywali także gadżety od Wód Polskich.

Zespół Komunikacji i Edukacji Wodnej RZGW we Wrocławiu.