Już 25 października w Narodowym Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu, odbędzie się Kongres Wodny organizowany przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. Nadzór merytoryczny nad wydarzeniem sprawuje Ministerstwo Infrastruktury.

To najważniejsze wydarzenie poświęcone zagadnieniom z obszaru gospodarki wodnej, z udziałem przedstawicieli świata nauki, biznesu, organizacji samorządowych i rządowych. Tematem przewodnim kongresu będzie potencjał, rozwój, wyzwania perspektywy dla gospodarki wodnej.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Rejestracja trwa do 15 października. Na wydarzenie można zapisać się wypełniając formularz na stronie: https://www.wody.gov.pl/kongres-wodny-formularz

Podczas kongresu planujemy pięć dyskusji panelowych dotyczących wyzwań, jakie stoją przed gospodarką wodną w dobie zmian klimatu, a także perspektyw jakie w tym obszarze widzą eksperci. Porozmawiamy o przyszłości żeglugi śródlądowej, przyjaznej środowisku ochronie przed powodzią i suszą, potencjale dla rozwoju turystyki wodnej i roli edukacji w kształtowaniu świadomości społeczeństwa i promocji gospodarki wodnej.

• Panel I – Najważniejsze wyzwania gospodarki wodnej w dobie zmian klimatu;

Panel II – Przyszłość żeglugi śródlądowej a racjonalna gospodarka wodna;

Panel III – Ochrona przed powodzią przyjazna środowisku;

Panel IV – Woda – właściwości – wykorzystanie;

Panel V – Turystyka wodna i jej potencjał.

Wydarzenie uświetni koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Kędzierzyna-Koźla.

Więcej informacji o kongresie znajduję się na stronie: https://www.wody.gov.pl/kongres-wodny

Grafiki FB2