Ponad 40 uczniów z lokalnej szkoły wzięło udział w pożytecznej akcji porządkowania części zbiornika wodnego Otmuchów w województwie opolskim. Wydarzenie wpisuje się w ogólnopolską kampanię prowadzoną przez Wody Polskie pod hasłem "Wody to nie śmietnik", która bardzo intensywnie jest realizowana przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w całej Polsce południowo-zachodniej.

Niestety w efekcie przeprowadzonych 28 września działań zebrano łącznie 40 worków o pojemności 120 litrów. W wydarzeniu uczestniczyły dwie klasy ósme ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Otmuchowie, których na miejscu wspierali nauczyciele oraz pracownicy Wód Polskich, na co dzień dbający o prawidłowe funkcjonowanie zbiornika wodnego Otmuchów zlokalizowanego w powiecie nyskim na Opolszczyźnie. Wszyscy uczniowie po zakończonej akcji otrzymali materiały edukacyjne dotyczące gospodarki wodnej.

SmieciSprzatanieOtmuchow
Tyle śmieci zebrano podczas akcji. Fot. Wody Polskie.

Przez cały 2022 roku na terenie administrowanym przez Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu wciąż trwa bardzo intensywnie kampania pod hasłem "Wody to nie śmietnik". Nasi pracownicy licznie angażują się również w wydarzenia organizowane przez samorządy i organizacje społeczne. Chcemy edukować wszystkich: starszych i młodszych, dzieci, studentów, osoby aktywnie wypoczywające nad wodą oraz użytkowników wód.

Mamy dla nich jeden przekaz: nie pozostawiajcie śmieci nad wodą, nie zatruwajcie jej. Przekonujcie do tego innych – swoich sąsiadów i znajomych. Wspólnie zadbajmy o czystość wód dla nas i dla przyszłych pokoleń. Na terenie czterech województw - całego dolnośląskiego i cześci lubuskiego, opolskiego i wielkopolskiego zorganizowano już ponad 20 takich akcji, które wsparły Wody Polskie RZGW we Wrocławiu.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - to adres Wód Polskich, pod który cały czas można przesłać swoje zgłoszenie, dotyczące dzikich wysypisk śmieci i odpadów nad zbiornikami. Lokalizacje zaśmieconych miejsc można sygnalizować również bezpośrednio w jednostkach terenowych Wód Polskich RZGW we Wrocławiu, których lista kontaktowa jest dostępna w tym miejscu: https://wroclaw.wody.gov.pl/dane-kontaktowe/regionalny-zarzad

Zespół Komunikacji i Edukacji Wodnej RZGW we Wrocławiu.