W sobotę 9 czerwca odbyły się VI Motoparalotniowe Slalomowe Mistrzostwa Polski pod Patronatem Wód Polskich. W ramach honorowego patronatu pracownicy Zarządu Zlewni w Lesznie przygotowali stoisko edukacyjne, gdzie można było rozwiązywać wodne rebusy i wykazać się wiedzą na temat historii i zasad funkcjonowania zbiornika w Jutrosinie.

W zawodach wzięło udział czterdziestu pilotów z Polski i całej Europy między innymi z Czech, Słowacji, Grecji, Francji oraz Włoch. Byli także Holendrzy, Belgowie i jedna kobieta z Finlandii. Mistrzostwa w Jutrosinie  rozgrywano w kategorii open. Tytuł sprzed roku obronił Bartosz Nowicki reprezentujący Aeroklubu Ostrowskiego. W finałowym slalomie  pokonał bardzo szybkiego Greka - Dimitrisa Koliakosa. W klasie PL1 najlepszy okazał się Wojciech Bógdał, który w finale pokonał Pawła Kozarzewskiego.

Widowiskowe przeloty sprawiły, że wydarzenie zainteresowało wielu mieszkańców Jutrosina i turystów przebywających w regionie. Głównym organizatorem VI Motoparalotniowych Slalomowych Mistrzostw Polski był Aeroklub Ostrowski przy współorganizacji Stowarzyszenia Paralotnie Michałków.