Rejsy po Odrze, konkursy dla najmłodszych, wystawa, projekcja filmu dokumentalnego i koncert orkiestry oraz liczne atrakcje na specjalnym stoisku Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. Oto główne punkty programu pikniku historycznego z okazji 100. rocznicy utworzenia rzecznej Flotylli Pińskiej. Obchody już w niedzielę na bulwarze Lecha i Marii Kaczyńskich nad Odrą w samym sercu stolicy Dolnego Śląska.

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu to jeden z głównych partnerów pikniku historycznego organizowanego pod hasłem "Flotylla Pińska na straży Niepodległej". Wydarzenia odbędzie się 7 lipca w godzinach od 10 do 17 na bulwarze Lecha i Marii Kaczyńskich na tyłach gmachu Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu. Organizatorami wydarzenia są między innymi: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak, Instytut Pamięci Narodowej Oddział we Wrocławiu.

Otwarcie stoisk zaplanowano na godzinę 10. Wśród wystawców będzie również PGW Wody Polskie RZGW we Wrocławiu. Nasi pracownicy już teraz zapraszają do wzięcia udziałów w szeregu warsztatów, konkursów i wielu innych atrakcji również w strefach innych partnerów. Wśród wydarzeń towarzyszących w programie jest między innymi msza święta na statku Wratislavia, który będzie zacumowany przy bulwarze Xawerego Dunikowskiego a także koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych we Wrocławiu.

Wydarzenie będzie również okazją do przeprowadzenia paneli dyskusyjnych, pokazów filmowych czy spotkań z ludźmi na co dzień związanymi z żeglugą i marynistyką. W imieniu organizatorów, wszystkich bez względu na wiek, bardzo serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w pikniku.