Już 7 września członkowie Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Nysy zapraszają na piątą edycję Mistrzostw Polski Południowej w Ratownictwie Wodnym na Wodach Otwartych. W ramach wydarzenia na Jeziorze Nyskim zorganizowane zostaną także otwarte zawody dla dzieci pod hasłem "Bezpieczne Wakacje z WOPR NYSA i Wodami Polskimi". Akcja przez całe wakacje przyciągnęła już niemal pół tysiąca dzieciaków.

Od początku tego lata przedstawiciele Wód Polskich wspierają członków Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Nysy w niezwykle pożytecznej akcji, skierowanej do dzieci i młodzieży, nad Jeziorem Nyskim. Pod hasłem "Bezpieczne Wakacje z WOPR Nysa i Wodami Polskimi" przez cały sezon przy bazie Wojewódzkiego Centrum Szkolenia Ratownictwa Wodnego w Skorochowie zorganizowano 14 spotkań, w których wzięło udział prawie 500 dzieci z Polski, Czech i Rosji. W wydarzeniach uczestniczyły też pociechy z kolonii odbywających się nad tutejszym akwenem oraz dzieci z lokalnych domów dziecka i szkół podstawowych. W działania zaangażowała się również Komenda Powiatowa Policji w Nysie.

W ramach spotkań ratownicy i przedstawiciele innych służb prezentowali dzieciom zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą, podkreślali wagę ochrony środowiska, konieczność dbania o naturę i przyrodę oraz tłumaczyli przeznaczenie zbiornika wodnego Nysa. Zajęcia miały zarówno charakter teoretyczny, jak i praktyczny - po zakończeniu pogadanek maluchy mogły cieszyć się z przejażdżek po jeziorze łodziami ratowniczymi. Podczas trwania programu dzieci były obdarowywane upominkami i gadżetami ufundowanymi przez Wody Polskie.

To jednak nie koniec atrakcji, ponieważ w sobotę, 7 września, na terenie bazy WOPR Nysa odbędą się V Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym Na Wodach Otwartych i jednocześnie otwarte zawody dla dzieci w ramach programu "Bezpieczne Wakacje z WOPR Nysa i Wodami Polskimi". Początek zmagań od godziny 12. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w imprezie.Zespół Komunikacji Społecznej i Edukacji Wodnej RZGW we Wrocławiu.