Mnóstwo dobrej zabawy połączonej ze zdobywaniem wiedzy na temat edukacji wodnej i gospodarowania wodą otrzymali wszyscy uczestnicy XI edycji Dolnośląskiego Festiwalu Dary Lasu. W imprezie, która zorganizowana została w minionym tygodniu w Lwówku Śląskim, aktywnie wzięli również udział pracownicy Wód Polskich z tutejszego Zarządu Zlewni.

Główną atrakcją w niebieskim namiocie Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie była edukacyjna gra w koło fortuny, czyli loteria fantowa z pytaniami dotyczącymi wiedzy o wodzie. Za prawidłowe odpowiedzi dzieci otrzymywały nagrody z logo PGW WP, gadżety, balony oraz słodkie drobiazgi. Najmłodsi rozwiązywali również krzyżówki i wypełniali obrazkowe kolorowanki tematycznie związane oczywiście z wodą. 

Pracownicy Wód Polskich z Zarządu Zlewni w Lwówku Śląskim informowali dzieci oraz dorosłych, jak ważną rolę pełni woda w życiu człowieka oraz jak ją oszczędzać. Przekazywali również informacje na temat działalności naszej instytucji, która często współpracuje między innymi z Lasami Państwowymi. Wszystkim za odwiedzenie naszego stoiska jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy.

Ponadto reprezentacja tutejszego zarządu wzięła udział w turnieju gry w boule. Mimo przelotnych opadów deszczu i zawodów, które trwały ponad cztery godziny - nasi reprezentanci ostatecznie okazali się najlepsi i triumfowali w turnieju.Zespół Komunikacji Społecznej i Edukacji Wodnej RZGW we Wrocławiu.