Niemal 800 kilogramów śmieci zanieczyszczających nadodrzańskie bulwary i samą rzekę udało się zebrać w trakcie kolejnej akcji sprzątania wspieranej przez Wody Polskie we Wrocławiu. Od początku tego roku w wyniku takich działań zebrano już ponad 30 ton odpadów. Nasz apel nadal się jednak nie zmienia: zabierajmy ze sobą wszystkie śmieci przyniesione nad akweny, ponieważ #WodyToNieŚmietnik!

Sprzątanie wałów nad Odrą we Wrocławiu już po raz kolejny w tym roku zostało zorganizowane przez grupę Trash Hero, która działa wewnątrz wrocławskiej korporacji Credit Suisse. W ramach wydarzenia, które odbyło się 27 września, grupa ponad dwudziestu uczestników złożona głównie z kadry zarządzającej, zgromadziła prawie 800 kilogramów odpadów.

Jak skrupulatnie wyliczono podczas zbiórki prowadzonej w okolicach mostu Szczytnickiego i tamtejszych nabrzeży nad Odrą zebrano: 27 zielonych worków (405 kg), 32 żółte (224 kg), 15 czarnych (150 kg) oraz inne przedmioty o większych gabarytach, w tym między innymi stare drzwi. Odpady zostały wywiezione przez pracowników terenowych Wód Polskich.

Przypominamy, że od wiosny tego roku pracownicy Wód Polskich Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu przeprowadzili, wsparli bądź zainicjowali organizację kilkudziesięciu zbiórek odpadów i akcji sprzątania, w trakcie których tylko na terenie wałów i bulwarów w samym Wrocławiu zebrano ponad 30 ton śmieci. Pamiętajmy: #WodyToNieśmietnik!

Zespół Komunikacji Społecznej i Edukacji Wodnej RZGW we Wrocławiu.