Wielkim sukcesem zakończyła się sobotnia akcja pod hasłem "Jedno dziecko, jedno drzewo" zorganizowana nad zbiornikiem wodnym w Czerwieńsku w województwie lubuskim. W wydarzeniu, które odbiło się bardzo szerokim echem wśród lokalnej społeczności, wzięli również udział pracownicy Wód Polskich Zarządu Zlewni w Zielonej Górze.

19 października, z okazji Światowego Dnia Drzewa oraz obchodów 95-lecia Lasów Państwowych, Nadleśnictwo Zielona Góra wraz z Urzędem Gminy i Miasta w Czerwieńsku, Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie, Szkołą Podstawową im. Janusza Korczaka w Czerwieńsku, Klubem Zdecydowanych Optymistów zaprosiły rodziców wraz ze swoimi dziećmi do wzięcia udziału w spotkaniu plenerowym pod nazwą "Jedno dziecko, jedno drzewo".

Przez kilka godzin przy zbiorniku wodnym w Czerwieńsku udało się posadzić około sto sztuk sadzonek klona jawora. Drzewka będą teraz mogły rosnąć w bezpośrednim sąsiedztwie tutejszego zalewu wraz z pociechami, które uczestniczyły w ich sadzeniu.

- Wody Polskie zawsze są aktywnie zainteresowane tego typu znakomitymi akcjami, często inicjując i popierając te idee. Nie mogło nas również zabraknąć zwłaszcza tutaj na terenie naszego zbiornika i naszych urządzeń hydrotechnicznych, których regularnie pilnujemy na co dzień. Dlatego bardzo chętnie będę przy okazji doglądać posadzone przeze mnie drzewko - mówi Monika Ziemkowska, Zastępca Dyrektora Zarządu Zlewni w Zielonej Górze, która również wraz z innymi pracownikami Wód Polskich wzięła udział w wydarzeniu.

Przedstawiciele Wód Polskich i Lasów Państwowych opowiadali również o swojej pracy oraz udzielali odpowiedzi na nawet najbardziej skomplikowane pytania najmłodszych, którzy w nagrodę za trudy sadzenia drzew otrzymali drobne upominki.Zespół Komunikacji Społecznej i Edukacji Wodnej RZGW we Wrocławiu.