800 nowych drzew już rośnie dzięki naszym kolejnym staraniom dla dobra przyrody. W mijającym tygodniu pracownicy Wód Polskich z Zarządu Zlewni w Lwówku Śląskim razem z członkami Nadleśnictwa Lwówek Śląski uczestniczyli we wspólnej akcji sadzenia.

Przedstawiciele Nadleśnictwa Lwówek Śląski oraz Wód Polskich Zarządu Zlewni w Lwówku Śląskim uczestniczyli w akcji pod hasłem "Posadź swoje drzewko". Wspólnymi siłami udało się posadzić 800 sztuk sadzonek buka na trudnej powierzchni.

Środowa akcja, w której wzięło udział 26 osób, rozpoczęła się od krótkiego instruktażu leśniczego z leśnictwa Bielanka, jaki krok po kroku opisał cały proces sadzenia. Następnie wszyscy uczestnicy wydarzenia, każdy ze swoim narzędziem, w duetach przystąpili do pracy. Z efektu naszej akcji z pewnością będą korzystać przyszłe pokolenia.

Przypomnijmy, że to kolejna akcja sadzenia drzew zorganizowana na terenie administrowanym przez Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Kilkanaście dni temu w podobnym przedsięwzięciu nad zbiornikiem wodnym w Czerwieńsku, które odbyło się wspólnie z lokalnymi przedstawicielami samorządowymi, wzięli udział pracownicy Zarządu Zlewni w Zielonej Górze. Tam udało się posadzić niemal 100 nowych drzewek.

To jednak wcale nie koniec naszych akcji. Wkrótce relacja z kolejnej - tym razem przeprowadzonej na terenie Zarządu Zlewni w Nysie.Zespół Komunikacji Społecznej i Edukacji Wodnej RZGW we Wrocławiu. Fot. Łukasz Roksela.