Już drugi rok z rzędu trwa nasza akcja Bezpieczne Wakacje z WOPR Nysa i Wodami Polskimi. W jej ramach dzieci oraz młodzież spędzająca wakacje nad Jeziorem Nyskim mogą wziąć udział w wielu ciekawych spotkaniach i zajęciach z członkami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Nysy oraz pracownikami Wód Polskich z Zarządu Zlewni w Nysie.

W ostatnich dniach w stanicy WOPR w Skorochowie nad Jeziorem Nyskim uczestnicy akcji zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa na wodzie, obejrzeli z bliska sprzęt ratowniczy, porozmawiali z policjantami wodnymi i poznali policyjnego psa. W trakcie zajęć praktycznych dzieci dowiedziały się też jak chronić środowisko wodne, aby z czystego otoczenia przyrody mogły korzystać również gdy dorosną. Przeszły także szkolenie z podstaw udzielania pierwszej pomocy i ratowania ludzi tonących w wodzie.

Pracownicy Wód Polskich oprowadzili również maluchy po centrum operacyjnym i sterowni zbiornika wodnego Nysa oraz odpowiadali na wszystkie szczegółowe pytania dotyczące funkcjonowania akwenu, który chroni mieszkańców powiatu nyskiego przed powodzią. Za udział w zajęciach każdy otrzymał pamiątkowy upominek od Wód Polskich.

Przypomnijmy, że to drugi sezon wspólnej akcji wodnych ratowników oraz naszych pracowników na rzecz edukacji wodnej w ramach "Bezpiecznych Wakacji z WOPR Nysa i Wodami Polskimi". Łącznie w 2019 i 2020 roku podczas letnich miesięcy w wydarzeniach nad Jeziorem Nyskim wzięło udział już kilkaset dzieci z całej Polski.Zespół Komunikacji Społecznej i Edukacji Wodnej RZGW we Wrocławiu.