Kolejna akcja edukacyjna z udziałem pracowników Wód Polskich Zarządu Zlewni w Legnicy za nami. Tym razem promowaliśmy zagadnienia dotyczące gospodarki i edukacji wodnej wśród uczetników dziecięcego festynu "Woda to życie" w Legnicy.

Wydarzenie miało miejsce 7 października na terenie Młodzieżowego Centrum Kultury w Legnicy na placu rekreacyjnym przy ulicy Rataja. Podczas festynu uczestnicy mieli okazje do udziału w grach sportowych, malowaniu akwarium na folii, zabaw tanecznych. Tradycyjnie dużym zainteresowaniem cieszyło się koło fortuny z loterią fantową, przygotowaną przez pracowników Wód Polskich Zarządu Zlewni w Legnicy. Do wygrania były gadżety od naszego gospodarstwa. Maluchy chętnie rozwiązywały zagadki dla początkujących hydrologów, natomiast starsze dzieci dzieliły się swoją wiedzą na temat statków czy zapór wodnych. Rodzinnej rozrywki połączonej ze zdobywaniem pozytecznej wiedzy nie brakowało.

Przypominamy, że na kanałach naszych mediów społecznościowych promujemy hasła #SzanujWodę i #WodyToNieŚmietnik. Pomagamy w organizacji i angażujemy się również w oddolne akcje edukacji wodnej oraz sprzątania, w których udział biorą nasi pracownicy. Staramy się także na co dzień uświadamiać, że pozostawianie śmieci w miejscach rekreacji w pobliżu akwenów sprawia, że w przyszłości nasze dzieci nie będą mogły z nich korzystać. Od 2019 roku przeprowadziliśmy i współorganizowaliśmy też około 40 akcji społecznych i edukacyjnych, w trakcie których zebraliśmy kilkadziesiąt ton śmieci.Zespół Komunikacji Społecznej i Edukacji Wodnej RZGW we Wrocławiu.